Jezus powiedział:

"Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie."

Nie poddawaj się.
- Szukaj
- Pytaj
- Pukaj

Znajdziesz Go!


Ja jestem PRAWDĄ


Niektórzy twierdzą, że wszystko jest względne. że prawda jest uzależniona od kultury, osobistych preferencji oraz rozwoju nauki. Jezus nie zgadzał się z tym poglądem. On twierdził, że jest tylko JEDNA prawda – On sam.
Czym jest Prawda?

 

Prawda to autentyczne fakty na dany temat, coś co jest prawdziwe.Jezus i prawda

W osobie Jezusa jest coś wyjątkowego, co trudno uchwycić. Kiedy na Niego patrzysz, widzisz PRAWDę. Gdy ktoś naprawdę zobaczy Jezusa, kiedy Go spotka i doświadczy, to tak jakby ktoś włączył światło i „nagle” ta osoba wie, że Jezus JEST prawdą. W Nim dostrzegamy prawdę na temat sensu życia, tego, po co to wszystko istnieje, naszego wiecznego przeznaczenia oraz wszystkich innych spraw. To nie oznacza, że odtąd wiemy wszystko na każdy możliwy temat, a w naszej głowie nigdy więcej nie pojawi się żadne pytanie. Ale oznacza to, że centrum wszechświata, a także mojego osobistego wszechświata przesuwa się, natomiast pustka w moim wnętrzu zostaje wypełniona i zaspokojona. Nie musisz mieć już na wszystko odpowiedzi, dlatego że znasz osobiście Tego, który jest ODPOWIEDZIą.Co to znaczy, że Jezus jest prawdą?

To, że Jezus jest prawdą oznacza, że to kim On jest oraz to, co mówi na dany temat jest absolutnym faktem i w pełni definiuje daną rzecz. Nie można tego zmienić ani zmodyfikować. Nie można tego przedyskutować i zredefiniować, czy też odkryć jakiegoś nowego aspektu, który nagle zmieni wszystko to, co kiedykolwiek uważaliśmy za “prawdę”.Prawda jest czymś, czego nigdy nie da się zmienić.Moje dzieciństwo bez telefonu komórkowego

Zastanawiałam się nad tym, w jaki sposób telefon komórkowy wpłyną na nasz styl życia oraz sposób myślenia jeśli chodzi o kontakty z innymi ludźmi. Kiedy byłam dzieckiem (teraz wydaje mi się jakbym żyła w innym wieku – wieku bez telefonów komórkowych) trzeba było pojawić się na spotkaniu w wyznaczonym miejscu, w wyznaczonym czasie. Jeśli tego nie zrobiłeś, twój kolega stał tam i zastanawiał się, gdzie się podziewasz, czy go przypadkiem nie wystawiłeś, lub też, czy stało ci się coś poważnego.
Obecnie, choć trudno mi się do tego przyznać, czasami piszę do przyjaciółki, aby poinformować ją, że się spóźnię, albo coś mi wyskoczyło i nie będę mogła przyjść na spotkanie. Mogę to zrobić godzinę wcześniej, lub trzy minuty po tym, jak już powinnam być na miejscu. Czy Ty robisz tak samo?
Oddajesz sweter, który kupiłeś ponieważ Ci się nie podoba. Przeprowadzasz się do chłopaka, tylko po to, żeby sprawdzić jak będzie, lub też zaoszczędzić trochę pieniędzy. W ostatniej chwili piszesz wiadomość, żeby odwołać spotkanie. żyjemy w społeczeństwie, które uważa, że wszystko można zmienić, zmodyfikować i dopasować tak, aby pasowało do naszych potrzeb i pragnień. Zatem kiedy Jezus oznajmia, że istnieje prawda, która jest absolutna i niezmienna nasze umysły zwyczajnie dostają konwulsji. Czy coś takiego w ogóle istnieje?“Coś” absolutnego

Z drugiej strony dążymy do tego, aby nasze życie było stabilne. Zdobywamy wykształcenie w nadziei na to, że dostaniemy dobrze płatną pracę. Wykupujemy ubezpieczenie na to, na tamto i jeszcze coś innego. Walczymy o świadczenia społeczne. Chcemy, żeby wszystko wokół było stabilne i niezmienne, pod warunkiem, że będziemy mieli małą szczelinkę, przez którą można się przecisnąć i uciec w razie potrzeby. Nie ma nikogo ani niczego bardziej stabilnego, trwałego i niezmiennego od Jezusa. On będzie zawsze taki sam. On zawsze był taki sam. I jest taki dzisiaj! Jest niezmienny. Wieczny. Wierny. Stabilny. On jest Tym, komu możesz zaufać i kto Cię kocha. On jest skałą!
Jeśli powierzysz swoje życie Jezusowi to sytuacja wokół będzie mieć na ciebie mniejszy wpływ. Wokół Ciebie może szaleć burza, ale ty będziesz bezpiecznie i pewnie zakotwiczony w Jezusie. On nie zmienia się stosownie do Twoich okoliczności. Jezus nigdy nam nie obiecywał, że usunie nasze trudne okoliczności, ale obiecał, że będzie z nami i przeprowadzi nas przez to krok po kroku.Prawdziwa tożsamość

Czymś, co robi na mnie największe wrażenie gdy spotykam ludzi, którzy żyją z Jezusem jest to, jak bardzo On wpłynął na sposób w jaki postrzegają siebie samych oraz ich poziom zaufania. Osoba, która nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że jest prawdziwie kochana i cenna, nie ze względu na swoje postępowanie i wyglądu, ale ze względu na Bożą dobroć, to osoba pełna integralności i pokoju. Osobiście doświadczam tego, że moje życie krok po kroku staje się coraz lepsze. Tak naprawdę to Jezus wywiera coraz większy wpływ na mnie. Podobnie jak drzewo, które rośnie, staje się coraz mocniejsze i zajmuje więcej miejsca, tak Jezus wzrasta we mnie gdy żyję z Nim w relacji. On wpływa na to, jak myślę o sobie, o innych ludziach, okolicznościach i problemach. Mój system wartości i pogląd na świat ulega zmianie. Lepiej się czuję. Lepiej postępuję. Odczuwam więcej pokoju i radości. Bardziej lubię siebie. O wiele bardziej lubię innych ludzi – wszystkich!

  Ja odnalazłam wartość i cel swojego życia w Jezusie. Wiem, że wierząc w Niego mogę cieszyć się życiem tu na ziemi i mieć całkowitą pewność, że jestem na drodze do nieba!Poznając Jezusa poznajesz także:

 • Prawdę na temat życia
 • Prawdę na temat śmierci
 • Prawdę na temat życia po śmierci
 • Odpowiedź na to, jaki jest cel Twojego życia
 • Odpowiedzi na temat pochodzenia i kresu ziemi jaką znamy
 • Rozwiązania, pomoc i wskazówki w wyzwaniach, które rzuca Ci życie
 • Porady i wskazówki jak wieść dobrze życieDodatkowo będziesz doświadczał miłości, radości, pokoju, nadziei i Bożej dobroci względem Ciebie.Zanim odrzucisz stwierdzenie Jezusa o tym, że On jest PRAWDą zachęcam Cię, abyś sprawdził to sam! Otwórz Biblię (w Internecie znajdziesz Biblię w każdym języku) i zacznij czytać na temat Jezusa w Ewangeliach Nowego Testamentu. Porozmawiaj z kimś, kto zna Go osobiście. Być może znalezienie odpowiedzi na Twoje pytania będzie wymagało trochę czasu i wysiłku, ale Bóg obiecał, że każdy kto Go szuka znajdzie Go. A Ty jesteś „każdym” tak samo jak ja. Ja Go szukałam i znalazłam Go!Nie poddawaj się. Szukaj. Pytaj. Pukaj.

Znajdziesz Go!


Ten tekst jest oparty o następujące fragmenty Pisma świętego:


Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
(Ewangelia św. Jana, rozdział 14, werset 6)Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu.
(List do Galacjan, rozdział 5, wersety 22-23)Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego dokonane są w Bogu.
(Ewangelia św. Jana, rozdział 3, werset 21)I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi.
(Ewangelia św. Jana, rozdział 8, werset 32)A gdy mnie będziecie szukać, znajdziecie mnie. Gdy mnie będziecie szukać całym swoim sercem, objawię się wam - mówi Pan.
(Księga Jeremiasza ze Starego Testamentu, rozdział 29, wersety 13-14)I am the TRUTH
Prawda jest czymś, czego nigdy nie da się zmienić.


Dowiedzieć się więcej!

greatly LOVED

completely FORGIVEN

now and FOREVER

O: slowojezusa.pl

slowojezusa jest organizacją, której celem jest dzielenie się z ludźmi dobrą nowiną o Jezusie. Wierzymy, że każdy ma prawo dowiedzieć się o Jezusie i doświadczyć osobiście Jego miłości i troski w swoim życiu. Prawda jest taka, że jest tylko jedna droga do Boga, i jest nią Jezus!

Historie o Jezusie

W Biblii znajdziesz 4 księgi, które opisują życie Jezusa, gdy chodził po tej ziemi. Znajdziesz tam historie, które opowiedział, cuda, które uczynił i słowa mądrości, które przekazał swoim naśladowcom.
Te 4 księgi to:
Ewangelia Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.

O Jezusie

Jezus przyszedł na tą ziemię jako czlowiek ponad 2000 lat temu. Żył 33 lata zanim został ukrzyżowany. Niektórzy mówią, że widzieli Go żywego po Jego śmierci. Miliony ludzi również twierdzą, że On dzisiaj również żyje i że mają z Nim codzienną żywą relację.

Kontakt

 • Phone:
  Leszek: (48) 691 398 764
 • E-mail:
  mail@slowojezusa.pl
 • Główne biuro:
  Kristiansand, Norway