Jezus powiedział:

"Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie."
Do Boga istnieje tylko jedna droga!

dla Jezus

TERAZ i na zawsze


Jezus całkiem sporo nauczał na temat życia i wieczności kiedy chodził po ziemi. Te dwie sprawy są ze sobą połączone. To, co dzieje się z nami podczas życia tu na ziemi decyduje o naszym życiu wiecznym. Albo bardziej precyzyjnie: to, co postanowimy zrobić z Jezusem podczas naszego życia na ziemi, decyduje o tym, gdzie spędzimy wiecznych.


 

Od momentu poczęcia jesteśmy przeznaczeni do tego, aby być istotami wiecznymi. W taki sposób ukształtował nas Bóg. Jako istoty ludzkie żyjące w świecie fizycznym, w sposób naturalny i z łatwością odnosimy się wyłącznie do świata fizycznego, udając że tylko on istnieje. Wszystko kręci się wokół „tu i teraz”. Pytania dotyczące śmierci i wieczności muszą poczekać, aż osiągniemy wiek starczy choć statystyki pokazują, że większość ludzi wierzy, że musi być „coś” więcej po zakończeniu tego życia.
Biblia stwierdza, że sam Bóg włożył wieczność w ludzkie serca. Zostaliśmy stworzeni z pragnieniem i tęsknotą za życiem wiecznym, oraz wewnętrznym przeświadczeniem, że musi być „coś” więcej po śmierci.
am Jezus wyraźnie oznajmił powód swojego przyjścia z nieba na ziemię. „Ja przyszedłem, aby (owce) miały życie i to życie w pełni,” mówi w Ewangelii św. Jana.Mieć życie, i mieć je w pełni

“Dobre życie” jest czymś, za czym ludzie tęsknią i do czego dążą. W Norwegii można obejrzeć program telewizyjny pt. „Pogoń za dobrym życiem!” Ludzie mają bardzo różne wyobrażenia na temat tego, czym jest „dobre życie”. Niektórzy marzą o mieszkaniu w modnej dzielnicy miasta, podczas gdy inni pragną żyć na odludnej farmie.

Za każdym razem kiedy słyszymy jak Jezus mówi o życiu i wieczności, nie słyszymy, aby mówił zbyt wiele na temat naszych okoliczności. Wygląd zewnętrzny, gry komputerowe, dom, samochód, i wszystkie pozostałe rzeczy materialne, których pragniemy… Oczywistym jest, że według Jezusa dobre życie zależy od zupełnie innych rzeczy. Najważniejsza z nich jest taka, abyś miał dobrą relację z Twoim Ojcem. W Ewangelii św. Jana Jezus mówi: “Złodziej przychodzi tylko po to, by kraść, zarzynać i wytracać. Ja przyszedłem, aby (owce) miały życie i obfitowały.” W tym wersecie Jezus jasno stwierdza, że są dwie siły, które są w stanie wpłynąć na każdego człowieka. Kiedy Jezus w tym wersecie mówi o złodzieju, nawiązuje do diabła. On przychodzi, aby zniszczyć twoje życie i jest gotowy, aby wykorzystać do tego wszystkie dostępne środki. Ogólnie rzecz biorąc, diabeł nie przejmuje się zbytnio rzeczami materialnymi, ale wykorzystuje niedostatek, obfitość lub pożądliwość, aby zniewalać ludzi. Jego głównym celem we wszystkim, co robi, jest trzymanie Cię z dala od Boga i cieszenia się z Nim dobrą relacją.Musisz dokonać wyboru

Jezus z drugiej strony, kocha wszystko to, co kocha Bóg. On kocha Ciebie! Postanowił opuścić niebo i zejść na ziemię, abyś Ty miał szansę wybrać życie, teraz i na wieki. Kiedy decydujemy się pokutować i zwrócić do Boga oraz żyć z Nim w społeczności, akceptując fakt, że zgrzeszyliśmy i że Jezus zapłacił karę za nasze grzechy umierając na krzyżu, w naszym wnętrzu dzieje się coś wyjątkowego. Nie ma niczego wyjątkowego w tym, że Jezus umarł, ale z całą pewnością czymś wyjątkowym jest to, że On powstał z martwych po tym, jak trzy dni leżał w grobie. On pokonał pana śmierci – diabła. Jezus jest najsilniejszy i diabeł Go za to nienawidzi. Kiedy poddajemy nasze życie Jezusowi, rodzimy się na nowo. Nasza wewnętrzna istota staje się zupełnie nowa, a Jezus zaczyna żyć w naszym wnętrzu przez Ducha Świętego.

Kogo najwięcej słuchasz? Z kim spędzasz najwięcej czasu? Od kogo, bez względu na to, jak bardzo się starasz, nie jesteś w stanie nigdy uciec, nie ważne, czy lubisz tę osobę, czy też nie? To ty! Jesteś wszędzie tam, gdzie jesteś. Słuchasz wszystkiego, co mówisz i myślisz. Kiedy narodzisz się na nowo pozwalając Jezusowi zamieszkać w Tobie, Ty i On już zawsze będziecie razem. On dołączy do Ciebie gdziekolwiek będziesz szedł. On będzie słuchał wszystkiego, co mówisz i myślisz. On będzie Cię prowadził i udzielał Ci wskazówek, zachęcał i nauczał Ciebie. On będzie obficie wylewał na Ciebie swoją miłość i będzie Twoim Panem. A z całą pewnością jest dobrym Panem, który chce dla Ciebie tego, co najlepsze w każdej sytuacji.Chodzi o to, że teraz i na zawsze

- Bóg tęskni za tym, aby być z Tobą dzisiaj oraz każdego innego dnia aż przez całą wieczność.

On obiecał, że nigdy nie opuści ani nie porzuci swoich dzieci. Każdy, kto poddał się Jezusowi, poprosił o przebaczenie, pokutował i narodził się na nowo jest Bożym dzieckiem. Dobre życie, to życie w wewnętrznym pokoju, całkowitym bezpieczeństwie tego, kim jesteś, twojej wartości oraz tego, że Ktoś wyjątkowy i ważny kocha Cię nieustannie. Ktoś, kto chce być z Tobą. Kogoś, kto prosi Cię, abyś dołączył do Niego w Jego pracy, i zapewnia wszystkie środki, których potrzebujesz, aby ją wykonać. Dobre życie to przede wszystkim miłość, pokój i radość w Bogu.Czy możesz odnaleźć właściwą drogę do nieba?
JEDNO pytanie?!

Niebo jest realne tak samo, jak realny jest komputer, telefon czy tablet, który masz teraz przed oczami. Wieczność jest przeznaczeniem każdego człowieka. Oznacza to, że będziesz żył wiecznie. Wyobrażam sobie, że pewnego dnia w odległej przyszłości, kiedy umrzesz i przejdziesz na „drugą” stronę, będzie to wyglądać następująco: spotkasz się z Bogiem, On zada Ci jedno pytanie, a Twoja odpowiedź na to pytanie zadecyduje o tym, gdzie spędzisz wieczność.  Czy to pytanie brzmi…?

 • Czy zabiłeś kiedyś kogoś? Nie- nie to.
 •     
 • Czy dobrze postępowałeś? Nie- niewłaściwe pytanie.
 •     
 • Czy chodziłeś do kościoła? Znowu źle.

JEDNO pytanie:

Co zrobiłeś z Jezusem?

To pytanie zadecyduje o tym, czy trafisz do nieba lub piekła. Istnieje na nie tylko jedna właściwa odpowiedź: „Uwierzyłem w Niego, uznałem Go za mojego Pana i Zbawiciela. Jestem dzieckiem Boga, jestem gotowy, aby wrócić do domu.”Boży plan dla Ciebie

Sam Bóg ma plan dla Twojego życia, abyś teraz żył społeczności z Nim i wrócił do Jego domu, aby spędzić z Nim wieczność.
Ten tekst jest oparty o następujące fragmenty Pisma świętego:


Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
(Ewangelia św. Jana, rozdział 14, werset 6)Złodziej przychodzi tylko po to, by kraść, zarzynać i wytracać. Ja przyszedłem, aby miały życie i obfitowały.
(Ewangelia św. Jana, rozdział 10, werset 10)Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego.
(Ewangelia św. Jana, rozdział 1, werset 12)A nadzieja nie zawodzi, bo miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha świętego, który nam jest dany.
. (List do Rzymian, rozdział 5, werset 5)Wszystko pięknie uczynił w swoim czasie, nawet wieczność włożył w ich serca; a jednak człowiek nie może pojąć dzieła, którego dokonał Bóg od początku do końca.
(Księga Kaznodziei Salomona, rozdział 3, werset 11)Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom... I odejdą ci na kaźń wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.
(Ewangelia św. Mateusza, rozdział 25, wersety 41 i 46)now and FOREVER
Od momentu poczęcia jesteśmy przeznaczeni do tego, aby być istotami wiecznymi.


Dowiedzieć się więcej!

you are Forgiven

good life avaliable for free

Believe in me

you are greatly Loved

O: slowojezusa.pl

slowojezusa jest organizacją, której celem jest dzielenie się z ludźmi dobrą nowiną o Jezusie. Wierzymy, że każdy ma prawo dowiedzieć się o Jezusie i doświadczyć osobiście Jego miłości i troski w swoim życiu. Prawda jest taka, że jest tylko jedna droga do Boga, i jest nią Jezus!

Historie o Jezusie

W Biblii znajdziesz 4 księgi, które opisują życie Jezusa, gdy chodził po tej ziemi. Znajdziesz tam historie, które opowiedział, cuda, które uczynił i słowa mądrości, które przekazał swoim naśladowcom.
Te 4 księgi to:
Ewangelia Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.

O Jezusie

Jezus przyszedł na tą ziemię jako czlowiek ponad 2000 lat temu. Żył 33 lata zanim został ukrzyżowany. Niektórzy mówią, że widzieli Go żywego po Jego śmierci. Miliony ludzi również twierdzą, że On dzisiaj również żyje i że mają z Nim codzienną żywą relację.

Kontakt

 • Phone:
  Leszek: (48) 691 398 764
 • E-mail:
  mail@slowojezusa.pl
 • Główne biuro:
  Kristiansand, Norway