Jezus powiedział:

"Powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego."

W ponadnaturalnym sensie, twoje życie jest w niebezpieczeństwie.


dobre ŻYCIE – dostępne za darmo


“Musisz się na nowo narodzić”, powiedział kiedyś Jezus do pewnego mądrego i bogatego człowieka. Wyobrażam sobie jak ten człowiek wywraca oczami i mówi: “Jak to się może stać? Nie mogę wrócić do łona mojej matki, żeby narodzić się jeszcze raz!”


 

Oczywiście, ten człowiek miał rację! Ale Jezus także miał rację! Tylko, że obaj mówili o dwóch różnych sprawach. Ten człowiek skupiał się na życiu doczesnym, nawiązując do naturalnego porządku życia. Podczas gdy Jezus mówił o życiu ponadnaturalnym, czyli o życiu wiecznym. Być może należysz do ludzi, którzy nie widzą żadnej potrzeby, ani nie mają pragnienia, aby otrzymać nowe życie. To, które masz wydaje ci się całkiem dobre takie jakie jest. A może jesteś zrozpaczony i każdego ranka budzisz się bojąc się nadchodzącego dnia, szukając i pragnąc znaleźć drogę wyjścia? Tego nie wiem. Nie chcę, żeby to zabrzmiało niegrzecznie, ale w pewnym sensie nie ma znaczenia to, jakie życie dzisiaj prowadzisz. Zapewniam Cię, że dopóki nie wiesz, czym jest żYCIE, nie doświadczyłeś jeszcze prawdziwego i naprawdę dobrego życia!
Możesz mieć nowe i dobre życie. Ono różni się od wszystkiego, czego kiedykolwiek doświadczyłeś. I jest ono za darmo!Dla mnie, dobre życie powinno mieć następujące cechy:

 • Bliski przyjaciel
 • Posiadanie rodziny i ludzi wokoło mnie, których mogę kochać, i którzy odwzajemniają moją miłość
 • Właściwy i zachęcający obraz samego siebie
 • Nie zmaganie się z negatywnymi myślami i niechęcią wobec samego siebie
 • Wewnętrzny pokój i radość, bez względu na to, w jakich jestem okolicznościach
 • Dach nad głową, jedzenie i ubranie
 • Robienie i wytwarzanie czegoś, co stanowi wartość dla innychDobra wiadomość jest taka, że mamy Boga, który już zapewnił nam to wszystko. I to za darmo! Jako dar!Dar

Mam nadzieję, że otrzymałeś kiedyś jakiś prezent. Co z nim zrobiłeś? Odmówiłeś jego przyjęcia? Wyciągnął swój portfel i wręczył tej osobie pieniądze, zanim go przyjąłeś? Uczyniłeś wiele uwag, takich jak: Oh, nie musiałeś to nie było konieczne; nie zasługuję na to… Czy też po prostu przyjąłeś go i powiedziałeś: „Dziękuję!”
Bóg ma dzisiaj dla Ciebie prezent. Zupełnie za darmo, bez żadnych zobowiązań. Jest to dar zbawienia.Czym jest dar zbawienia?

W darze zbawienia, który Bóg Ci oferuje otrzymasz przebaczenie wszystkich twoich błędów i grzechów, nowe życie, nowego przyjaciela, prowadzenie i wskazówki w codziennym życiu, wewnętrzny pokój i radość, właściwy obraz samego siebie, cel dla twego życia – i wiele innych.
Zbawienie oznacza ratunek od niebezpieczeństwa i destrukcji. Jak wtedy, gdy ktoś ratuje Cię z tonącego statku. Twoja łódź tonie, wskakujesz do morza, ale jesteś zbyt daleko od lądu, aby dopłynąć tam sam. Nagle, nie wiadomo skąd przypływa niebieska łódź ratunkowa i zrzuca Ci linę ratunkową. Co robisz?Twoje życie jest w niebezpieczeństwie

W ponadnaturalnym sensie, twoje życie jest w niebezpieczeństwie. Bóg stworzył każdego człowieka jako istotę ponadnaturalną i wieczną, co oznacza, że będziesz żył również wtedy, gdy twoje serce przestanie bić. Jezus podkreślał, że niezwykle ważne jest to, abyśmy byli świadomi, że czeka nas życie wieczne, które może potoczyć się w dwóch kierunkach – wiecznego potępienia, lub wiecznego życia.

W duchowym sensie, wszyscy znajdujemy się w “wodzie” i potrzebujemy ratunku.Dlaczego moje życie znajduje się w niebezpieczeństwie?

Biblia określa nasze błędy i złe uczynki jako grzech. A wszyscy je popełniamy! Jest to jedyna ze sfer życia, w której każdy człowiek jest taki sam – wszyscy zgrzeszyliśmy! A skoro Bóg jest tym jedynym prawdziwym i żywym Bogiem, to będziemy sądzeni według Jego zasad, bez względu na to, czy tego chcemy, czy nie. Efektem twojego grzechu jest duchowa śmierć, teraz i na zawsze.Ratunek!

Jezus jest jedyną liną ratunkową, która wyciągnie Cię w bezpieczne i stabilne miejsce. On jest jedynym zadośćuczynieniem za Twoje grzechy, które Bóg akceptuje. Bez względu na to, jak bardzo będziesz próbował żyć dobrze i sprawiedliwie, nie możesz zrobić niczego, co mogłoby zapłacić karę za Twój grzech. Ale zrobił to Jezus. On zapłacił TWOJą karę. Jezus jest liną ratunkową, którą Bóg Ci rzucił, abyś sięgnął po nią i uchwycił się jej. I robi to za darmo! Bóg chce, abyś żył ponieważ Cię kocha!
Ten tekst jest oparty o następujące fragmenty Pisma świętego:


Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest.
(Ewangelia św. Jana, rozdział 3, wersety 3-6)I odejdą ci na kaźń wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.
(Ewangelia św. Mateusza, rozdział 25, werset 46.)Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
(List do Efezjan, rozdział 2, wersety 8-9)Przeto jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, tak i na wszystkich ludzi śmierć przyszła, bo wszyscy zgrzeszyli.
(List do Rzymian, rozdział 5, werset 12)Teraz zaś, wyzwoleni od grzechu, a oddani w służbę Bogu, macie pożytek w poświęceniu, a za cel żywot wieczny. Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.
(List do Rzymian, rozdział 6, wersety 22-23)good LIFE avaliable for free
Bóg ma dzisiaj dla Ciebie prezent. Zupełnie za darmo, bez żadnych zobowiązań. Jest to dar zbawienia.


Dowiedzieć się więcej!

greatly LOVED

BELIEVE in me

HOPE in me

now and FOREVER

O: slowojezusa.pl

slowojezusa jest organizacją, której celem jest dzielenie się z ludźmi dobrą nowiną o Jezusie. Wierzymy, że każdy ma prawo dowiedzieć się o Jezusie i doświadczyć osobiście Jego miłości i troski w swoim życiu. Prawda jest taka, że jest tylko jedna droga do Boga, i jest nią Jezus!

Historie o Jezusie

W Biblii znajdziesz 4 księgi, które opisują życie Jezusa, gdy chodził po tej ziemi. Znajdziesz tam historie, które opowiedział, cuda, które uczynił i słowa mądrości, które przekazał swoim naśladowcom.
Te 4 księgi to:
Ewangelia Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.

O Jezusie

Jezus przyszedł na tą ziemię jako czlowiek ponad 2000 lat temu. Żył 33 lata zanim został ukrzyżowany. Niektórzy mówią, że widzieli Go żywego po Jego śmierci. Miliony ludzi również twierdzą, że On dzisiaj również żyje i że mają z Nim codzienną żywą relację.

Kontakt

 • Phone:
  Leszek: (48) 691 398 764
 • E-mail:
  mail@slowojezusa.pl
 • Główne biuro:
  Kristiansand, Norway