Kobieto! Gdzież są ci, co cię oskarżali? Nikt cię nie potępił?
A ona odpowiedziała:Nikt, Panie!
Wtedy rzekł Jezus: I Ja cię nie potępiam: Idź i odtąd już nie grzesz.

Możesz zamienić się z Jezusem. Oddaj Mu swój grzech, a przyjmij Jego czystość.


jest Ci PRZEBACZONE


Większość z nas w jakimś stopniu zna Dziesięć Przykazań. “Nie będziesz” robił tego, ani tamtego. Dobrze znamy takie, jak: “nie zabijaj” i “nie kradnij.” Jest też 8 innych.


 

Bóg dał Dziesięć Przykazań człowiekowi o imieniu Mojżesz, który żył jakieś tysiąc lat temu, oraz jego narodowi – Izraelitom, podczas wędrówki z Egiptu do Izraela. Oni szli tam na pieszo! Tak naprawdę, te przykazania są dobre i w jakiejś części stanowią nasze prawo nawet dziś. Są one nawet zgodnie z tym, co w wielu kulturach postrzegane jest jako moralnie dobre. Przez całą historię ludzie dążyli do tego, aby ustalić co jest dobre, a co złe. Pragniemy, aby uważano nas za „dobrych ludzi.”
Dążymy do tego, aby być doskonali i bez zarzutu, w tym, jak wyglądamy i postępujemy. Mając świadomość tego, co nasze społeczeństwo uważa za „złe” sądzimy, że wystarczy, że nie będziemy czegoś robić (lub będziemy to robić potajemnie), a wszyscy uwierzą, że jesteśmy dobrzy. Często spotykam ludzi, którzy mówią coś takiego: „Tak, wierzę, że Bóg istnieje i że istnieje jakiś rodzaj życia po śmierci. Jeśli niebo istnieje, to na pewno Bóg mnie tam wpuści ponieważ jestem równie dobry jak inni, wliczając w to moich przyjaciół i sąsiadów!” Może ty sam myślałeś podobnie? Skoro Bóg jest dobry, to wpuści do nieba mnie i każdą inną dobrą osobę. Staram się jak tylko mogę, czego tu jeszcze wymagać!Jezus ma inne życiowe standardy

On nie występował przeciwko Bogu i Dziesięciorgu Przykazaniom, które Bóg dał dawno temu. Jezus podniósł te standardy o kilometr!

Jezus powiedział: „Słyszeliście, iż powiedziano: Nie będziesz cudzołożył. A Ja wam powiadam, że każdy kto patrzy na niewiastę i pożąda jej, już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu


Ups! – Kto jest w stanie żyć bez grzechu skoro standardy są takie wysokie?

Każdy zgrzeszył

Prawda jest taka, że każdy człowiek zgrzeszył lub zrobił coś złego co najmniej kilka razy w ciągu swojego życia. Chociaż Jezus wiedział o tym, to bardziej koncentrował się na uwalnianiu ludzi od grzechu i złego sumienia. On nie był nadmiernie zajęty tym, aby mówić ludziom, czego mają nie robić. On wie, że główny problem nie leży w wypowiadanych słowach czy postępowaniu, ale w naszych sercach, w naszych wnętrzach. Przywódcy religijni, którzy żyli w czasach gdy Jezus chodził po ziemi często próbowali wystawić Jezusa na próbę zadając Mu pytania na temat wiary i tego, jak prowadzić dobre, religijne życie. Pewnego razu, gdy przyłapano pewną kobietę na cudzołóstwie, przywódcy religijni przyprowadzili ją do Jezusa i postawili przed tłumem, który otaczał Jezusa i zapytali: „Nauczycielu, tę oto kobietę przyłapano na jawnym cudzołóstwie. A Mojżesz w zakonie kazał nam takie kamienować. Ty zaś co mówisz?” (Zastanawiam się, gdzie był mężczyzna, z którym to zrobiła.) Cóż, powinni byli wyciągnąć lekcję z wcześniejszych konfrontacji z Jezusem, ponieważ On odpowiedział:

“Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem.”


Innymi słowy, jeśli nigdy przenigdy sami nie zrobiliście niczego złego ani nie zgrzeszyliście, to macie prawo, aby potępiać innych za ich błędy. Koniec historii jest taki, że każdy odwrócił się i odszedł, poczynając od najstarszych. Prawdopodobnie przypomnieli sobie o własnych błędach i porażkach, i uświadomili sobie, że sami też grzeszą. Ale Jezus pozostał na miejscu. On jest bez grzechu, i miał prawo potępić te kobietę. Patrząc na nią Jezus powiedział:Kobieto! Gdzież są ci, co cię oskarżali? Nikt cię nie potępił?
A ona odpowiedziała:Nikt, Panie!
Wtedy rzekł Jezus: I Ja cię nie potępiam: Idź i odtąd już nie grzesz.


Czy Jezus zaprzecza sam sobie?

Kiedy czytamy historie o Jezusie, które znajdują się w Biblii, na pierwszy rzut oka może wydawać się, że Jezus zaprzecza sam sobie. W jednym fragmencie przeczytaliśmy, że grzechem są nieczyste myśli. A w kolejnym, że Jezus uniewinnił kobietę, która została przyłapana na jawnym grzechu. Cóż, Jezus nienawidzi grzechu. Ale wie także, że wszyscy ludzie grzeszą, oraz że to właśnie grzech oddziela nas od społeczności z Bogiem. Dla Boga zadowalające jest jedynie życie w 100% czyste i bez zarzutu. Dla Boga, nikt, absolutnie żaden człowiek nigdy nie prowadził wystarczająco czystego życia. Oprócz Jezusa. Kiedy On żył na ziemi był w 100% człowiekiem i w 100% Bogiem. Nie pytaj mnie jak to możliwe. On jest Bogiem, i musimy po prostu w to uwierzyć. Jako człowiek Jezus był kuszony i poddawany próbom w tych samych obszarach, co my, ale On nie zgrzeszył. To dlatego śmierć nie mogła Go pokonać kiedy został zabity na krzyżu. On pokonał śmierć, ponieważ jest w 100% bez grzechu.Czy ty będziesz w 100% bez grzechu?

Dla człowieka jest to niemożliwe, ale dla Boga wszystko jest możliwe. Możesz zamienić się z Jezusem. Oddaj Mu swój grzech, a przyjmij Jego czystość. To jest ponadnaturalna i boska wymiana. Jezus niósł cały twój grzech na swoich ramionach, kiedy był przybijany do krzyża. On umarł jako odpowiednia zapłata za Twoje błędy i grzechy. Za te, które zrobiłeś oraz te, które zrobisz w przyszłości. Chrześcijanin to nie jest ktoś, kto nigdy nie popełnia błędów, ani nie grzeszy. Ale ktoś, kto otrzymał przebaczenie każdego grzechu od Tego, który ma moc, aby przebaczać grzechy. Kiedy otrzymujemy przebaczenie, czujemy się czyści w naszych sercach i mamy czyste sumienie. życie z nieczystym sumieniem lub ciągła walka o to, aby się usprawiedliwić to koszmar. To zżera w twoim życiu radość i okrada Cię z pokoju. Jezus przyszedł, aby dać Ci życie. On przyszedł, aby zapłacić za Twoje błędy. To się wykonało.


 • Czy jesteś gotowy by pokutować za swoje grzechy i poprosić Jezusa, aby Ci przebaczył?
 • Czy chcesz wymienić swoje grzechy na Jego czystość?


Jezus ze swojej strony przygotował już wszystko. Teraz decyzja należy do Ciebie. Przyjmij od Niego dar przebaczenia za darmo.Ten tekst jest oparty o następujące fragmenty Pisma świętego:

“Słyszeliście, iż powiedziano: Nie będziesz cudzołożył. A Ja wam powiadam, że każdy kto patrzy na niewiastę i pożąda jej, już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu swoim.” (Ewangelia św. Mateusza, rozdział 5 wersety 27-28)

I znowu rano zjawił się w świątyni, a cały lud przyszedł do niego; i usiadłszy, uczył ich. Potem uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili kobietę przyłapaną na cudzołóstwie, postawili ją pośrodku. I rzekli do niego: Nauczycielu, tę oto kobietę przyłapano na jawnym cudzołóstwie. A Mojżesz w zakonie kazał nam takie kamienować. Ty zaś co mówisz? A to mówili, kusząc go, by mieć powód do oskarżenia go. A Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi. A gdy go nie przestawali pytać, podniósł się i rzekł do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem. I znowu schyliwszy się, pisał po ziemi. A gdy oni to usłyszeli i sumienie ich ruszyło, wychodzili jeden za drugim, poczynając od najstarszych, i pozostał Jezus sam i owa kobieta pośrodku. A Jezus podniósłszy się i nie widząc nikogo, tylko kobietę, rzekł jej: Kobieto! Gdzież są ci, co cię oskarżali? Nikt cię nie potępił? A ona odpowiedziała: Nikt, Panie! Wtedy rzekł Jezus: I Ja cię nie potępiam: Idź i odtąd już nie grzesz.
((Ewangelia św. Jana, rozdział 8, wersety 2-11)“A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej. To jest największe i pierwsze przykazanie." (Ewangelia św. Mateusza, rozdział 22, wersety 37-39)Mówił bowiem: To, co wychodzi z człowieka, to kala człowieka. Albowiem z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, wszeteczeństwa, kradzieże, morderstwa, cudzołóstwo, chciwość, złość, podstęp, lubieżność, zawiść, bluźnierstwo, pycha, głupota; Wszystko to złe pochodzi z wewnątrz i kala człowieka.” (Ewangelia św. Marka, rozdział 7, wersety 20-23)Nie mamy bowiem arcykapłana, który by nie mógł współczuć ze słabościami naszymi, lecz doświadczonego we wszystkim, podobnie jak my, z wyjątkiem grzechu.
(List do Hebrajczyków, rozdział 4, werset 15)

you are Forgiven


Dla człowieka jest to niemożliwe, ale dla Boga wszystko jest możliwe.

dla Jezusa

Dowiedzieć się więcej!

hope in me

BELIEVE in me

now and forever

I give you peace

O: slowojezusa.pl

slowojezusa jest organizacją, której celem jest dzielenie się z ludźmi dobrą nowiną o Jezusie. Wierzymy, że każdy ma prawo dowiedzieć się o Jezusie i doświadczyć osobiście Jego miłości i troski w swoim życiu. Prawda jest taka, że jest tylko jedna droga do Boga, i jest nią Jezus!

Historie o Jezusie

W Biblii znajdziesz 4 księgi, które opisują życie Jezusa, gdy chodził po tej ziemi. Znajdziesz tam historie, które opowiedział, cuda, które uczynił i słowa mądrości, które przekazał swoim naśladowcom.
Te 4 księgi to:
Ewangelia Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.

O Jezusie

Jezus przyszedł na tą ziemię jako czlowiek ponad 2000 lat temu. Żył 33 lata zanim został ukrzyżowany. Niektórzy mówią, że widzieli Go żywego po Jego śmierci. Miliony ludzi również twierdzą, że On dzisiaj również żyje i że mają z Nim codzienną żywą relację.

Kontakt

 • Phone:
  Leszek: (48) 691 398 764
 • E-mail:
  mail@slowojezusa.pl
 • Główne biuro:
  Kristiansand, Norway