Odpowiedział Jezus i rzekł im:

„To jest dzieło Boże: wierzyć w tego, którego On posłał.”
UWIERZ we Mnie


Lubię robić różne rzeczy. Szczególnie takie, które przynoszą widoczne efekty i jakieś korzyści. Z upływem czasu zaczęłam zdawać sobie sprawę z tego, że sporo ludzi jest podobnych do mnie. Niestety, taki sposób myślenia i system wartości utrudnia nam zrozumienie Boga i nieba. Boży sposób działania całkowicie różni się od tego, co myślimy.


 

Jezus miał 12 uczniów gdy chodził po ziemi. Byli u Niego na praktykach. Widzieli wszystkie znaki i cuda, których dokonywał Jezus. Któregoś razu byli świadkami sytuacji, w której Jezus pobłogosławił pięć chlebów i dwie ryby. Jezus powiedział uczniom aby wzięli ten chleb i ryby i rozdali wszystkim obecnym, aby ci najedli się do syta. Szacuje się, że było tam 15,000 ludzi! W posłuszeństwie, choć z pewnym wahaniem uczniowie wzięli chleb i ryby i zaczęli je rozdawać. Najadł się każdy. I jeszcze zostały resztki!
Następnego dnia uczniowie zapytali Jezusa jak mogliby dokonywać takich samych uczynków jak On. Oni pragnęli robić konkretne rzeczy i widzieć tego efekty. Słuchając odpowiedzi, jakiej udzielił im Jezus zapewne czuli się, zmieszani i zdziwieni, a może nawet trochę rozczarowani.Odpowiedział Jezus i rzekł im:

„To jest dzieło Boże: wierzyć w tego, którego On posłał.”Wierz w tego, którego On posłał

Najważniejszą rzeczą, którą ty i ja musimy “zrobić” w Bożych oczach to wierzyć w Jezusa. „Ten, którego On posłał” to Jezus, a „ten, który go posłał” to Bóg. Bóg posłał Jezusa z nieba na ziemię.Czym jest wiara?


Jedna z definicji wiary oznacza pewność tego, że ktoś lub coś istnieje, lub że coś jest prawdą, a także ufność w czyjeś zdolności. Tak więc Bóg chce, abyśmy byli pewni tego, że Jezus żyje, pokładali ufność w Nim oraz w tym, co On dla nas zrobił. Dla Boga o wiele ważniejsze od tego, co moglibyśmy dla Niego “zrobić” jest to, abyśmy wierzyli w Jezusa.Nasze uczynki

Często kiedy rozmawiam z ludźmi na temat nieba i wiary, wielu z nich wyraża nadzieję, że pójdzie do nieba za swoje dobre postępowanie. Oczywiście, to wspaniałe, gdy ludzie prowadzą dobre i moralne życie, wyciągając do innych pomocną dłoń zawsze, gdy jest taka potrzeba. Lecz nie to jest biletem do nieba. Biblia bardzo wyraźnie stwierdza, że tylko przyjęcie Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela przez wiarę może doprowadzić Cię do nieba. To nie ma absolutnie żadnego związku z naszymi uczynkami, bez względu na to, czy są one dobre, złe czy też wstrętne. Możesz dostać się do nieba TYLKO dzięki temu, że TY postanowisz uwierzyć w Jezusa, którego posłał Bóg.W co Bóg chce, abym wierzył?


 • W to, że Jezus zmartwychwstał i żyje dzisiaj
 • W to, że powinieneś żałować za swoje błędy i poddać swoje życie pod panowanie Jezusa
 • Abyś dzielił się z innymi tym, że Jezus jest twoim Panem
Ten tekst jest oparty o następujące fragmenty Pisma świętego:


Odpowiedział Jezus i rzekł im: “To jest dzieło Boże: wierzyć w tego, którego On posłał.”
(Ewangelia św. Jana, rozdział 6, wersety 28-29)Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
(List św. Pawła do Efezjan, rozdział 2, wersety 8-9)Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.
(List św. Pawła do Rzymian, rozdział 10, wersety 9-10)BELIEVE in me
Wierz w tego, którego On posłał


Dowiedzieć się więcej!

good life avaliable for free

now and FOREVER

I am the TRUTH

O: slowojezusa.pl

slowojezusa jest organizacją, której celem jest dzielenie się z ludźmi dobrą nowiną o Jezusie. Wierzymy, że każdy ma prawo dowiedzieć się o Jezusie i doświadczyć osobiście Jego miłości i troski w swoim życiu. Prawda jest taka, że jest tylko jedna droga do Boga, i jest nią Jezus!

Historie o Jezusie

W Biblii znajdziesz 4 księgi, które opisują życie Jezusa, gdy chodził po tej ziemi. Znajdziesz tam historie, które opowiedział, cuda, które uczynił i słowa mądrości, które przekazał swoim naśladowcom.
Te 4 księgi to:
Ewangelia Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.

O Jezusie

Jezus przyszedł na tą ziemię jako czlowiek ponad 2000 lat temu. Żył 33 lata zanim został ukrzyżowany. Niektórzy mówią, że widzieli Go żywego po Jego śmierci. Miliony ludzi również twierdzą, że On dzisiaj również żyje i że mają z Nim codzienną żywą relację.

Kontakt

 • Phone:
  Leszek: (48) 691 398 764
 • E-mail:
  mail@slowojezusa.pl
 • Główne biuro:
  Kristiansand, Norway